Produkty

Stromy v cizině


Jistě, i z hrušky se dá udělat odvar. Dalo by se říci, že z každého ovoce. Jenže nemáme na mysli strom ovocný. Znáte lapacho? Asi neznáte, protože u nás neroste. Pokusy o jeho vypěstování končí tím, že vyroste maximálně jako keřík, takže pro účely, o kterých budeme za chvíli mluvit se absolutně nehodí. Lapacho strom roste v Jižní Americe, v Peru, Bolívii a okolí. Přesně tam, kdy kdysi žili tajemní Inkové, než jejich civilizace zmizela. Možná je přesnější výraz, že zanikla. Ale to není podstatné, podstatné je to, že už oni kdysi hodně dávno věděli, že strom lapacho má kůru, která se dá použít na přípravu čaje.

strom lapacho

A oni ho pili skoro stále. Pro Evropana je to asi drobátko exotické, ale vůbec to nevadí. I my v dnešní době můžeme přece jen díky dovozcům ochutnat něco takového jako je čaj lapacho. A že to dříve nešlo nás nemusí nějak interesovat. Na rozdíl od jiných čajů se tento vaří. Zhruba pět minut a pak se ještě má nechat odstavený k louhování. To by mělo trvat asi patnáct, nebo dvacet minut. Pak se scedí a může se pít. Zda horký nebo studený je úplně jedno. Někdo si jej více vychutná skoro vařící a ten druhý do něj ještě přidá led. To už je záležitostí každého jednotlivce.

čaj s ledem

Jeho účinky, tedy toho čaje, jsou stejné při každé teplotě. Jaké jsou? No, jejich více, ale největší předností tohoto čaje bude to, že je výborný ne detoxikaci. Pokud jej budete pít třikrát denně po půl litru, bude se vaše tělo čistit od všeho špatného a toho co tam nepatří. Jako další plus lze také uvést fakt, že se prokázaly antibiotické účinky. Takže jako prevence, nebo při samotném nachlazení nemůžete rozhodně pitím tohoto čaje nic pokazit. Pokud byste rádi vyzkoušeli jeho chuť, není to nic složitého. Klikněte si na odkaz uvedený zde zhruba kolem poloviny článku jinou barvou textu. Tím se přenesete na web prodejce a můžete nakupovat.