K čemu je vám dobrý párty stan
Svatba v přírodě
Znáte film „Kulový blesk“ z roku 1978? Tato stěhovací legenda si získala srdce mnoha diváků již v době, kdy se snímek poprvé objevil na televizních obrazovkách. Jeho součástí je i svatební obřad snoubenců v důchodovém věku, který se odehrává na městské radnici v Praze Nuslích. Diváky tu může rozesmát vtipná glosa víčka na objektivu fotoaparátu Ladislava Smoljaka a svérázné vystoupení Josefa Abrháma, který si tu střídavě nevhodně sedá a vstává, ale to je asi tak vše, co vás tu pobaví. Svatební obřady pořádané ve vnitřních prostorách jsou naopak příliš vážné, až komisní, a to mnozí z vás opravdu nemusí, protože svatba je sice brána vážně, ale je to nejkrásnější den v životě. Tak proč si jej kazit, když nemusíte?
Uspořádejte svatbu venku v přírodě. Oddávající úředník vás oddá třeba na ploše sportovního letiště, ostatně to vůbec není špatný nápad, vydejte se spolu s námi na letiště ve Velké Dobré u Kladna, nebo do Soběslavi, či do Českých Budějovic. Jsou-li majitelé letiště svolní k uskutečnění svatby včetně oslavy s pronájmem párty stanu, je to jedno z nejlepších míst, které si pro svatbu můžete zvolit. A víte, proč?
Otevřená krajina – svatba je sice pro muže připomínkou, že strká hlavu do chomoutu, a je pak zapřažen v rodinném spřežení, ale vstupuje-li do vztahu s dívkou snů, která jej opravdu miluje, a jsou oba skvělý pár, pak je to něco jako let nad krajinou velkým dvojplošníkem, kdy každý z páru tvoří pár křídel, jeden nahoře, druhý dole, a čas od času se ty páry křídel prostřídávají. Otevřená krajina letiště symbolizuje vzlet a přistání takového dvojplošníku.
Klid – na sportovních letištích je kromě hluku leteckých motorů, které v průběhu svatby mohou zcela utichnout, nebo je jich tu jen pár, absolutní klid. Do těchto míst to totiž táhne pouze sportovní nadšence do bezmotorového, balónového či klasického létání, a jinak tu vlastně není nic jiného k vidění, jen hangár, technická místnost a letadla. Ovšem, co tu obvykle nechybí, je daleký rozhled do krajiny.